سفارش تبلیغ
صبا ویژن
صدای پای آب
 

"باید زنان را تشویق کنیم که عبا (چادر) از سر بیفکنند ." این سخن را "مستر همفر" ، جاسوس انگلستان در کشورهای اسلامی و ایران گفته است . "حجاب" کلیدواژه ای است که در اسلام روی آن تاکید فراوان شده است . کشور ما نیز پس از پیروزی انقلاب اسلامی ، واژه ی "حجاب" را بیش از پیش تبلیغ کرد و آن را نماد جمهوری اسلامی ایران قرار داد.اکنون سی و چند سال است که از پیروزی انقلاب می گذرد. کشور ما در این دوره ی 30 ساله ، فراز و نشیب های فراوانی را تجربه کرده است . به برخی از اهداف خود رسیده و برخی نیز نرسیده و انشاالله در آینده ای نزدیک به آن اهداف نیز خواهد رسید .

یکی از اهداف جمهوری اسلامی در اوایل انقلاب ، برقراری حجاب اسلامی بود . حجابی که هنوز در جامعه ، اسلامی نشده است .

در این دوره ی 30 ساله ، در مورد حجاب نیز فراز و نشیب های زیادی وجود داشت . در دوره ای بسیار سخت می گرفتند و افراد بدحجاب و یا بی حجاب را با شدیدترین مجازات ها ، محکوم می کردند.

در دوره ای دیگر ، آنقدر در امر حجاب سهل انگاری انجام شد که بی حجابی و یا بهتر بگوییم بدحجابی در جامعه رواج پیدا کرد .

در دوره ای دیگر ، گشت ارشاد آمد . دوره ای ، طرح امنیت اجتماعی ؛ دوره ای طرح امنیت اخلاقی و دوره ای و دوره ای و دوره ای و ....

واقعاً مشکل کجاست ؟ چرا در کشوری که به خاطر اسلام ، انقلاب کرد و به خاطر رسیدن به اهداف اسلام با مشکلات فراوانی مواجه شد ، هنوز در مسئله ی حجاب ، مشکل وجود دارد؟

مشکل از خود حجاب است و یا مشکل از افراد جامعه ؟

شاید آن حجابی که انقلاب اسلامی معرفی کرده است ، آن حجابی نیست که در دوره ی صدر اسلام وجود داشته ؟ به نظر من ، حجاب ، همان حجاب است . تغییری نکرده است ؛ اما این ما هستیم که بر اثر گذر زمان دچار تغییرات در افکار، ذائقه ها و اعتقادات خود شده ایم . به نظر من ، افراد جامعه ی ما ، حجاب را باور ندارند . البته شاید هم مشکل از عدم درک صحیح از حجاب است . در این مورد ، طلبه ها ، حوزه های علمیه و سازمان های اسلامی کم کاری کرده اند و حجاب را به طور صحیح و ملموس ، برای مردم شرح نداده اند .

باز هم نمیدانم مشکل از کجاست ؟ همه می گویند در امر حجاب باید فرهنگ سازی شود و من نمیدانم این چه فرهنگی است که ساخته نمی شود! اما این را میدانم که مشکل بدحجابی با گشت ارشاد حل نمی شود . نه مردم یک جامعه را میتوان با زور و اجبار بی حجاب کرد و نه با زور و اجبار ، باحجاب .

"مستر همفر" ، آن جاسوس انگلستانی فهمید که حجاب مسلمانان چه ضرری برای سیاست های انگلستان دارد، اما ما نفهمیده ایم که داشتن حجاب برای ما چه سودهایی دارد .
موضوع مطلب : حجاب بی حجابی زن مسلمان اسلام مستر همفر

ارسال شده در: یکشنبه 91 اردیبهشت 24 :: 1:37 صبح :: توسط : سید

 
درباره وبلاگ
سلام ... مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما / غافل از اینکه خدا هست در اندیشه ما/ دانشجوی مهندسی شیمی صنایع گاز هستم. زمانی که این وبلاگ رو راه اندازی کردم سال سوم دبیرستان بودم. کم و بیش از سیاست هم میدونم . امیدوارم لحظات خوبی رو توی وبلاگ سپری کنید. در ضمن، من رو از نظرات و انتقادهای خودتون محروم نسازید. یاعلی.
لوگو
سلام ...
مدعی خواست که از بیخ کند ریشه ما / غافل از اینکه خدا هست در اندیشه ما/

دانشجوی مهندسی شیمی صنایع گاز هستم. زمانی که این وبلاگ رو راه اندازی کردم سال سوم دبیرستان بودم. کم و بیش از سیاست هم میدونم . امیدوارم لحظات خوبی رو توی وبلاگ سپری کنید. در ضمن، من رو از نظرات و انتقادهای خودتون محروم نسازید. یاعلی.
آمار وبلاگ
بازدید امروز: 10
بازدید دیروز: 45
کل بازدیدها: 128914